Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urząd Miasta w Kamiennej Górze
Bip - Strona główna

Gmina Miejska

Urząd Miasta

Rada Miasta

Władze Miasta

Gospodarka finansowa

Zarządzenia Burmistrza

Akty prawne

Oświadczenia majątkowe

Gospodarka przestrzenna

Ochrona środowiska

Infrastruktura Miejska

Sprawy Społeczne

Wyniki kontroli wewnętrznych

Wykaz udzielonych dotacji

Dostęp do informacji publicznej

Wybory i referenda

Zgromadzenia publiczne

Lobbing

Oświata »

Rejestry

Budżet obywatelski

Petycje

Ochrona danych osobowych

Wyniki kontroli zewnętrznych

Konsultacje społeczne

Raport o stanie Gminy Miejskiej Kamienna Góra

Nieodpłatna pomoc prawna »

Powszechny Spis Rolny i Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami »

Zgłoszenia naruszeń

Regulamin na słupy i tablice informacyjne

walidacja css walidacja html
Strona główna » Regulamin wynagradzania pracowników Urzędu Miasta » Regulamin wynagradzania pracowników Urzędu Miasta
Szukaj

Regulamin wynagradzania pracowników Urzędu Miasta: Regulamin wynagradzania pracowników Urzędu Miasta

 

Regulamin

Wynagradzania Pracowników Urzędu Miasta Kamienna Góra

z dnia  31 grudnia 2003 r.

 

Działając na podstawie art. 77 ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks Pracy

(tekst jednolity Dz. U. Nr 21 z 1998 r., poz. 94 ze zmianami),

ustalam co następuje:

 

 

 

I. UREGULOWANIA WSTĘPNE

 

§ 1

Regulamin określa zasady i warunki wynagradzania za pracę oraz pozostałe świadczenia związane z pracą i warunki ich przyznawania.

 

§ 2

Postanowienia regulaminu dotyczą wszystkich pracowników Urzędu bez względu na rodzaj i charakter wykonywanej pracy.

 

§ 3

Każdy pracownik przed dopuszczeniem do pracy zostaje zapoznany z Regulaminem Wynagradzania.

 

§ 4

Przez pracodawcę należy rozumieć Urząd Miasta w Kamiennej Górze, a przez organ zarządzający zakładem pracy – Burmistrza Miasta.

 

 

II. WYNAGRODZENIE ZA PRACĘ

 

§ 5

Zasady wynagradzania i wymagania kwalifikacyjne pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich reguluje rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11.02.2003 r. (Dz. U. Z 2003 r. Nr 33, poz. 264).

 

§ 6

Pracownicy, którzy nie spełniają wymagań kwalifikacyjnych przewidzianych dla stanowiska zajmowanego przez nich w dniu wejścia rozporządzenia, mogą być nadal zatrudnieni na tych stanowiskach.

 

§ 7

U pracodawcy obowiązuje czasowy system wynagradzania polegający na ustaleniu dla poszczególnych kategorii zaszeregowania pracowników stawek wynagrodzenia zasadniczego.

 

§ 8

Podstawą zaszeregowania pracownika jest taryfikator (wykaz stanowisk pracy) stanowiący załącznik nr 1 do regulaminu i obejmujący wszystkie prace (stanowiska) występujące w zakładzie pracy, niezależnie od ich charakteru.

 

§ 9

1.   Miesięczna stawka wynagrodzenia zasadniczego pracownika, odpowiadająca kategorii osobistego zaszeregowania, ustalona jest na podstawie tabeli wynagrodzeń stanowiącej załącznik nr 2 do regulaminu.

2.   Stawka wynagrodzenia zasadniczego ulegać będzie zmianie z chwilą wprowadzenia zmian w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych w drodze rozporządzenia.

3.   Godzinową stawkę wynagradzania ustala się przez podzielenie stawki miesięcznej przez minimalną liczbę godzin w danym miesiącu, obowiązującego danego pracownika.

 

§ 10

1.   Wysokość wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego i wymagań kwalifikacyjnych Burmistrza określa tabela stanowiąca załącznik nr 3.

2.   Burmistrzowi przysługuje dodatek specjalny w kwocie wynoszącej co najmniej 20% i nie przekraczającej 40%  łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

3.   Z tytułu zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań o wysokim stopniu złożoności lub odpowiedzialności kierownik urzędu może przyznać pracownikowi dodatek specjalny na czas określony, nie dłuższy niż rok.

 

§ 11

Pracownikom zatrudnionym na stanowiskach związanych z kierowaniem zespołem oraz radcy prawnemu i kierownikowi urzędu stanu cywilnego przysługuje dodatek funkcyjny wg stawek określonych w załączniku nr 4.

 

§ 12

W ramach posiadanych środków na wynagrodzenia może być utworzony fundusz nagród, z przeznaczeniem na nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, pozostający w dyspozycji kierownika urzędu.

 

§ 13

W przypadku niewykorzystania środków zaplanowanych w budżecie gminy na wynagrodzenia osobowe pracowników z tytułu powstania oszczędności wynikających z różnicy wypłat zasiłków chorobowych, refundacji z PUP za zatrudnianie pracowników po zakończeniu prac interwencyjnych, udzielenia bezpłatnych urlopów – pracodawca może przeznaczyć zaoszczędzone środki na nagrody dla pracowników.

 

§ 14

Pracownikom pracującym w warunkach narażenia na promieniowanie ultrafioletowe lub podczerwone przysługuje dodatek za prace wykonywane w warunkach uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia w wysokości do 5% najniższego wynagrodzenia zasadniczego.

 

§ 15

Oprócz świadczeń wymienionych wyżej, pracownicy mają prawo do:

1.   dodatków za staż pracy,

2.   wynagrodzenia za prace w godzinach nadliczbowych według zasad określonych w art. 134 – 135 kp.

 

§ 16

1.   Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wieloletnią pracę wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

2.   Wysokość dodatku za wieloletnią pracę wypłacana jest co miesiąc i wynosi 5% wynagrodzenia zasadniczego za 5 lat zatrudnienia i wzrasta corocznie o 1% maksymalnie do 20% wynagrodzenia zasadniczego.

 

§ 17

1.   Pracownikowi przysługują nagrody jubileuszowe za wieloletnią pracę.

2.   Do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się wszystkie poprzednie okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresów pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

3.   Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających nagrody jubileuszowe.

4.   Podstawą obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli dla pracownika jest to korzystniejsze – wynagrodzenie przysługujące mu w dniu wypłaty.

5.   Prawo do nagrody jubileuszowej przysługuje w dniu upływu w wysokości:

·       20 lat pracy - 75% wynagrodzenia miesięcznego,

·       25 lat pracy - 100%  wynagrodzenia miesięcznego,

·       30 lat pracy - 150%  wynagrodzenia miesięcznego,

·       35 lat pracy - 200%  wynagrodzenia miesięcznego,

·       40 lat pracy - 300%  wynagrodzenia miesięcznego.

6.   W razie ustania stosunku pracy w związku z przejściem na rentę z tytułu niezdolności do pracy lub emeryturę pracownikowi, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 12 miesięcy, licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagrodę jubileuszową wpłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy.

 

 

III. ŚWIADCZENIA PIENIĘŻNE ZWIĄZANE Z PRACĄ

 

§ 18

Pracownikowi przysługują, poza wynagrodzeniem za pracę i wymienionymi dodatkami również inne świadczenia pieniężne związane z pracą:

1.   Świadczenia należne w okresie czasowej niezdolności do pracy w oparciu o art. 92 i 184 kp i w wymiarze określonym w tych artykułach oraz w przepisach regulujących uprawnienia do świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

2.   Świadczenia przysługujące z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych w oparciu o art. 92 i 237 kp oraz przepisy regulujące zakres i wysokość tych świadczeń.

3.   Odprawy w związku z powołaniem do służby wojskowej należne w oparciu o przepisy regulujące powszechny obowiązek obrony RP.

4.   Jednorazowe odprawy rentowe lub emerytalne przy przechodzeniu na rentę lub emeryturę:

·       po 10 latach pracy - w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia,

·       po 15 latach pracy - w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia,

·       po 20 latach pracy - w wysokości sześciomiesięcznego wynagrodzenia

5.   Odprawa po śmierci pracownika przysługująca na podstawie art. 93 kp w wysokości określonej w tym artykule.

6.   Zwrot kosztów delegacji służbowych według zasad ustalonych przez ministra pracy i polityki społecznej.

 

 

IV. SPOSÓB I ICH TERMINY WYPŁATY WYNAGRODZEŃ I POZOSTAŁYCH NALEŻNOŚCI PRACOWNICZYCH

 

§ 19

1.   Wynagrodzenie przysługujące pracownikowi jest płatne miesięcznie z dołu najpóźniej ostatniego dnia miesiąca, a jeżeli dzień ten jest dniem wolnym od pracy w dniu poprzedzającym. W uzasadnionych przypadkach za zgodą kierownika jednostki pracownikom mogą być wypłacane zaliczki na poczet wynagrodzenia za pracę.

2.   Wypłata wynagrodzenia i zasiłków za dni niezdolności do pracy dokonywana jest również najpóźniej w przedostatnim roboczym dniu miesiąca.

 

§ 20

Miejscem wypłaty wszystkich wynagrodzeń jest kasa mieszcząca się w budynku Urzędu Miasta. Wypłaty dokonuje się w formie pieniężnej na konto bankowe pracownika po uprzednim uzyskaniu jego pisemnej zgody.

 

 

V POSTANOWIENIA ORGANIZACYJNE

 

§ 21

Regulamin Wynagradzania wchodzi w życie z dniem 15.10.2003 r. to jest po upływie dwóch tygodni od podania go do wiadomości przez wywieszenie na tablicy ogłoszeń.

 

§ 22

Wszelkie zmiany regulaminu wymagają formy aneksu  do regulaminu.

 

 


   

wstecz